Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Samenzwering tegen Hitler

Officieren tussen moed en wanhoop

Bert Tigchelaar

Prijs: € 22,99
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789089750334
Auteur(s) : Bert Tigchelaar
Taal : Nederlands
Onderwerp : Oorlog en vrede
Thema : Tweede Wereldoorlog
Uitgever : Just Publishers
Verschenen : Augustus 2025
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 272
Afmetingen : 235 x 155 x 25 mm
Gewicht : 432 gram
Beschrijving

Hoge Duitse officieren zien in dat Adolf Hitler de ondergang van Duitsland betekent. Alleen een staatsgreep kan het naderde onheil van een grootschalige oorlog afwenden. Hitler moet in een ge-provoceerd vuurgevecht worden gedood.

Op 28 september 1938 staat een zwaar bewapend overvalcommando klaar om de Rijkskanselarij in Berlijn te bestormen. De belangrijkste organisator is majoor Hans Oster, de tweede man bij de Abwehr, de Duitse contraspionage. Deze zorgvuldig geplande poging tot een staatsgreep mislukt echter. Hitler is onverwacht elders.

Met het uitschakelen van het traditionele officierskorps, te beginnen met de belangrijke generaals Blomberg en Von Fritsch, ziet Hans Oster zich als een man met een missie. Na de niet uitgevoerde staatsgreep volgen meerdere pogingen tot aanslagen.

Oster wil via de Nederlandse militair attaché te Berlijn, majoor Bert Sas, de wereld waarschuwen voor een naderende oorlog. Sas hoort daarop alles over de Duitse aanvalsplannen en ook over de plannen voor een nieuwe staatsgreep.
Doordat de Duitse aanval keer op keer wordt uitgesteld, worden de onheilstijdingen van Sas niet meer geloofd. Wanhopig geeft hij op 9 mei 1940 zijn laatste waarschuwing door. De volgende dag vallen de Duitsers Nederland en België binnen.

Bert Tigchelaar (1946 - 2004) studeerde Internationale Betrekkingen. Hij was jarenlang correspondent en buitenland-commentator in Duitsland.

Velden met een * zijn verplicht