Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Sieb Posthuma

van toen, tot hier en nu verder

Joukje Akveld

Prijs: € 25,50
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789089671387
Auteur(s) : Joukje Akveld
Taal : Nederlands
Onderwerp : Non-fictie informatief/professioneel
Thema : Biografie en non-fictieproza
Uitgever : Hoogland & Van Klaveren, Uitgeverij
Verschenen : September 2013
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 160
Afmetingen : 264 x 230 x 16 mm
Gewicht : 862 gram
Beschrijving

'Als ik terugdenk aan hoe ik als jongetje kon wegdromen bij de tekeningen van Dick Bruna, en als ik dan bedenk dat er ergens in Nederland misschien een kind rondloopt met een boek van mij die datzelfde gevoel heeft als ik toen, dan is dat genoeg. Dan is het gelukt.'
Voor tekenaar en theaterontwerper Sieb Posthuma (1960) begint tekenen met kijken. Van zijn illustraties lopen lijntjes naar het zonnige palet van Matisse en David Hockney en naar het grafische, kleurrijke modebeeld uit zijn jeugd. Zijn werk blinkt uit in expressiviteit, humor en veelzijdigheid. Veel mensen kennen hem van de prentenboeken over Rintje en Aadje Piraatje, maar Posthuma is ook de tekenaar van boekomslagen voor volwassenen, van illustraties voor kranten en tijdschriften en de ontwerper van decors en kostuums voor theater. 'Sieb Posthuma - van toen, tot hier, en nu verder' gaat in op Posthuma's ideeën over inspiratie en kunstenaarschap. Joukje Akveld sprak met de tweevoudig Gouden Penseelwinnaar, zijn vrienden en collega's. Het resulteerde in een rijk geïllustreerd boek over een uitzonderlijk kunstenaar en de persoon daarachter; over het geluk van scheppend bezig zijn en de troostende kracht van kunst. Over hoe het was, hoe het is en hoe het verder gaat.
Joukje Akveld (1974) publiceerde eerder het standaardwerk 'Tekenaars', waarin ze op negentien kinderboekenillustratoren portretteerde. Samen met Annemarie Terhell schreef zij boeken over Thé Tjong-Khing en Tonke Dragt. Met Sieb Posthuma maakte ze het prentenboek 'Olle wist zeker dat hij geen bril nodig had'.

Velden met een * zijn verplicht