Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

De kerk van barmhartigheid[e-boek e-boek]

Paus Franciscus

De kerk van barmhartigheid
Dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Prijs: € 7,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789035142718
Auteur(s) : Paus Franciscus
Taal : Nederlands
Onderwerp : Theologie
Thema : Religie en overtuigingen
Uitgever : Prometheus/Bert Bakker
Verschenen : September 2014
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 112
Beschrijving

Paus Franciscus weet met zijn sobere stijl veel bewondering te oogsten, zowel bij gelovigen als niet-gelovigen. Bij zijn aantreden als paus noemde hij zichzelf naar Franciscus van Assisi, de apostel van de armen, die in een visioen de opdracht kreeg de kerk te herstellen.
In De kerk van barmhartigheid zet de paus zijn eenvoudige visie voor de kerk uiteen: hulp en steun voor allen. Hij pleit voor een sobere kerk die niet langer gesloten en in zichzelf gekeerd is, maar die een barmhartige handreiking doet naar de armen en nooddruftigen aan de rand van de samenleving. Hij doet een gepassioneerde oproep aan kerkelijke leiders om nader tot het volk te komen, en aan zijn volgers om in voor- en tegenspoed te blijven vasthouden aan hun geloof.
De kerk van barmhartigheid is het eerste boek waarin de uitspraken en geschriften van Franciscus in zijn eerste jaar als paus zijn verzameld, geautoriseerd door het Vaticaan. Het boek is essentieel voor iedereen die, of het nu uit geloofsovertuiging is of uit algemene interesse, meer wil weten over de visie van deze unieke geestelijk leider.

Jorge Mario Bergoglio werd op 17 december 1936 in Buenos Aires geboren als zoon van Italiaanse immigranten. Na te zijn afgestudeerd als scheikundige, trad hij op 21-jarige leeftijd toe tot de orde der jezuïeten. Vanaf 1998 was hij aartsbisschop van Buenos Aires, en in 2001 werd hij door Johannes Paulus ii kardinaal gecreëerd. Op 13 maart 2013 volgde hij Benedictus xvi op als paus van de rooms-katholieke kerk.

Velden met een * zijn verplicht